מסע נשים לדרום הודו, בסימן אמנות, אוכל ובישול אותנטי מן הצומח והיכרות עם תורת הריפוי והמרפא

10-22/11/2018

בהתרגשות ענק, משחררות לאוויר את המועד החדש למסע יוניק – בוטיק נוסף לדרום הודו.

מסע הנוגע בעומק של כל רובד ורובד הגלוי והנסתר, בנו הנשים.
נגיעה בעולמות קסומים, עתיקים, מרהיבים, בלתי נתפסים, מרגשים, מלוכלכים, צבעוניים, ניגודיים – היוצרת בתוכנו את אותו עולם מלא בעושר חדש ואחר.
בקבוצה אינטימית ומיוחדת, נעבור יחד חוויה של פעם בחיים.
מסע בסימן אוכל מקומי אותנטי, אומנות מקומית ומפגש עם תורת הריפוי המקומית.

דרום הודו, עם הטבע הפראי עוצר הנשימה, עם עולם עתיק, הולך ונעלם, עם תרבות, צבע, אומנות, מלאכות יד, אוכל ומרפא.

מסע יוניק – בוטיק לנשים, שבו יתערבבו להם, רגשות, עולמות נסתרים, עתיקים, טעמים וריחות, צבעים מרהיבים, עושר ועוני, הכל מתוך עיניים משתנות ומתרגשות. מסע, שעבורנו הכל אחר בו, חדש, שונה, חזק, מרגש, מעצים ומעציב, מחדד ומעשיר.

נשלב וניגע באומנות ומלאכות יד ייחודיות. נכיר, נחשף ונתנסה בתרבות אוכל אותנטי. נחווה ונפגוש את עולם הריפוי שנולד ממש שם בדרום, האיורוודה.

המסע תוכנן בקפידה. ליקטנו עבורכן את הטוב והמיוחד, כל יום ויום במהלך המסע יהיה אינטנסיבי ומרתק, סיורים מטריפים, סדנאות ייחודיות, מפגשים מקומיים, מפגשי ריפוי ומרפא ועוד ועוד.

נבקר בחלק הדרומי של תת היבשת המופלאה, במדינות קראלה (Kerala) וטמיל נדו (Tamil Nadu).

קראלה נחשבת לאחת המדינות היפות והרגועות ביותר. אזור של לגונות רדודות של מים מתוקים ומערכת של נהרות ותעלות. אזור ירוק ויפהפה. נתרשם מחייהם של המקומיים המתגוררים ממש על המים. נחווה את חיי היום-יום ואת מלאכות היד העתיקות המקומיות.

בטמיל נדו נפגוש את הרוחניות באחד המקדשים המרשימים ביותר במדינה ובהודו כולה, מקדש סרי מינאקשי העצום והצבעוני שבעיר מדוראי. נהנה מהטעמים המשובחים שיש למטבח הדרומי להציע. נטעם, נריח ונבשל בעצמינו, אוכל המבוסס על הצומח בלבד ונהנה מעולם הריפוי האיורוודי, בנגיעות ייחודיות עבורנו.

מסע יוניק- בוטיק, בעקבות הצבעוניות והיופי של דרום הודו.

קצת עלינו:

גלית ויינברג: מעצבת פנים, אוצרת תערוכות, אמנית, עם אהבה מיוחדת לחומרים וצבעים. אוהבת להתחקות אחר מקורות היצירה והאמנות האותנטית של תרבויות קסומות.

גלית משתפת: "להגיע לשם שוב. עם עיניים אחרות. עם ניסיון חיים אחר. עם יכולת לעבד חוויות בצורה אחרת. להיות מאד מדויקת אבל פתוחה להכיל עוד. לטעום מהכל ולדעת מה טוב לי. הקסם שבהודו. על המטוס בדרך הביתה ומגלגלת בראש את הדרך חזרה להודו."

עדי שפירא: מטפלת ברפואה הוליסטית, טבעית, תומכת ומלווה בתהליכי הבראה ובהפיכת המטבח לבריא, מתמחה בתזונה צמחית וטבעית, בעלת הבלוג 'דובדבנים של טעם'.

עדי משתפת: "אני כאן וליבי גם שם. משהו בתפיסת המציאות, העולם, מפגש עם אדם באשר הוא, עם טבע פרא, עם אוכל אמיתי, פשוט ומזין, הותירו בי ערבוביה של הכל מהכל. ההכל חזק, הצבעים, הניחוחות, הטעמים, המפגשים, הקצוות, השוני והיחד".

וקצת ממה שכתבו לנו הנשים המקסימות על המסע האחרון במרץ 2018:

הגעתי בלי הרבה ציפיות. אמרתי לעצמי שאזרום ולא אוותר על אף חוויה/התנסות. בשבילי זאת הייתה חוויה מיוחדת ומעשירה. יצאתי מאזור הנוחות כשהחלטתי להצטרף למסע בלי להכיר אף אחת ולרגע לא הרגשתי לבד. הודו הייתה עולם אחר. התרשמתי מהחמימות ומהחביבות של האנשים שפיזרו חיוכים ונדנודי ראש ϑ ואהבתי את הצבעוניות העזה בחיים שלהם: הבגדים, הבתים, האוטובוסים, והאוכל. כ"כ מרשים! הקבוצה הייתה מקסימה. נשים נחמדות, מעניינות ומצחיקות (גלית!) כל אחת הביאה משהו אחר. גלית ועדי, הייתן נפלאות, אין לתאר! האכפתיות, הרגישות לצרכים של כ"א בקבוצה, ההקשבה, הארגון והתכנים.

האינטואיציה שלי להצטרף למסע לא אכזבה. המסע הראשון שלכן היה מאוד מוצלח. כל הכבוד לכן! קחו בחשבון שאני מתכוונת לבוא גם למסע ליפן (וכנראה גם אחותי)

–0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0–

גלית ועדי המקסימות

תודה על מסע מופלא לדרום הודו

בזכות תשומת הלב האישית שלכן לכל אחת מאיתנו היה לנו טיול מקסים

והאוכל..איזה אוכל מעולה! ( טבעונים וצמחונים יעופו פה)

מחכה לטיול הבא!!!

–0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0–

האמת היא שלא חשבתי לבקר בהודו בזמן האחרון, אבל קיבלתי דחיפה לכיוון בעקבות בלוג שקראתי וכשהבנתי שמדובר בטיול שמשלב אומנות ואוכל ובקבוצת בנות מצומצמת, זה התחיל לסקרן אותי ומאחר ואיריס גיסתי הייתה בעניין הודו, החלטנו ללכת על זה.

המפגש עם הודו היה מרתק, אהבתי מאוד את הנוף האנושי, גיליתי הודו שכנראה אחזור אליה שוב, הקבוצה הייתה נהדרת, הבנות מקסימות, כל אחת בעלת אישיות משלה, נראה לי שהחיבור בין הבנות היה גם ערכי וגם רגשי. גם אתן, גלית ועדי, משלימות אחת את השנייה, ממש יין ויאנג, כל אחת מכן מביאה משהו אחר, אבל הדבר המשותף לשתיכן הוא הרגישות הרבה שגיליתן והסבלנות האין סופית.

קשה לי לדעת עכשיו מה קיבלתי מהודו, אני מניחה שאני אפענח את זה עם הזמן, ברור לי שזו הייתה חוויה אחרת ושונה מטיולים אחרים שעשיתי בחו"ל, אני יודעת שחזרתי עם "רגישות יתר", לטוב ולרע, הכל נוגע בי, כאילו אני עם עור חשוף.

המסע איתכן להודו היה יחיד ומיוחד, אתן מקסימות, שתיכן, כל אחת בדרכה, הארגון היה למופת והתכנים מעניינים.

בזכותכן הגעתי להודו ובזכותכן אגיע שוב.

אשמח לעשות איתכן מסעות נוספים לכל מקום שתבחרו לקחת אותי!

–0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0—0–

מה שנותר, זה להגיד כן, ולצאת למסע הקרוב ב 10-22/11/2018
שאולי לבדינו, בעצמינו, לא היינו אפילו מעיזות לצאת אליו לבד.
מוזמנות ליצור עימנו קשר, לשמוע ולקרוא עוד פרטים, להתעניין במסלול, להזמין חברה, אמא או בת ולהצטרף למסע של פעם אחת בחיים.
הצטרפו לאיוונט בקישור המצורף, לקבלת פרטי המסע המופלא!
ולכל שאלה ועניין ניתן לפנות אלינו בהודעה פרטית או בשליחת הודעה במייל: [email protected], [email protected]
גלית ועדי

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, הזמנות למסעות בעולם או אולי לקבל השראה?

הרשמו ואני מבטיחה להיות בקשר

מייל ראשון אמור להגיע אליכם אחרי שתכניסו כאן את הפרטים שלכם. אם אתם לא רואים, אנא בדקו שלא הגיע לדואר ספאם