זכרונות.

כמה פעמים יצא לכם לעמוד מול הילד שלכם שמתעקש ללבוש את החולצה שכבר קטנה עליו, שהשרוולים הפכו לשלושת-רבעי, שהפופיק כבר מציץ החוצה?

כמה פעמים מילאתם שקים של בגדים שכבר קטנים והעברתם הלאה? שקים מלאים בבגדים, אבל בעצם מלאים בזכרונות? החולצה הראשונה שקיבל מתנה מסבא. החולצה שלבש במשחק הנצחון בכדורגל. החולצה שלבש בכיתה א'…

אני אוהבת לנקות ארונות. את של הילדים. לא את שלי. להוציא את כל מה שקטן, לארוז ולהעביר הלאה. המדפים כבר יתמלאו מחדש.

חולצה אהובה בשמיכת טלאים
שמיכת טלאים. זכרונות שעוטפים

שמיכת טלאים – להיפטר מחולצות קטנות

בפעם האחרונה שעשיתי מבצע כזה, אצל הקטן שלי (שאז היה בן שמונה), העברתי שלושה שקים מלאים לחברה טובה שלי, עם ילד שהמתין לכמה חולצות הנחשקות של קבוצות הכדורגל או של גיבורי העל.

לא עבר שבוע והתקשרתי אליה. ביקשתי כמה חולצות בחזרה. עם רגעים לא פשוטים של פרידה מאבא אהוב, הבנתי שהזכרונות הכי יפים נמצאים בפרטים הקטנים. גם בחולצות שהתקצרו. חלק מהחולצות היו כאלה שאבא שלי קנה מעבר לים, בהפלגותיו הרבות, והביא ליונתן, הגדול שלי. אחר כך התגלגלו בסידור הארונות לאורי, הדובדבן שבחבורה. מהזכונות האלה לא יכולתי להיפרד.

רציתי שיעטפו, שיחממו, שיזכרו לתמיד. 

החלטתי להכין שמיכת טלאים. זכרונות שעוטפים.

חיבוק בתוך שמיכה
החיוך שלו כשהוא עטוף בשמיכה

אז מדדתי, סימנתי חלקים נבחרים, גזרתי, גיהצתי חומר מייצב מתחת לכל ריבוע, חיברתי, הכנסתי מילוי כותנה רך ומפנק, הוספתי שכבת פלנל משובצת, תפרתי מסגרת ופרסתי על המיטה שלו. כך ישן תמיד עם חיבוק של מישהו שאוהב אותו, עם זכרונות וחלומות טובים.

שמיכת טלאים בעבודת יד
שמיכת טלאים של זכרונות

אחרי תהליך ארוך ולא פשוט של מיון החולצות האהובות, אלו שיש מאחוריהן הכי הרבה זכרונות יפים, ואחרי תהליך הפרידה מהשאר, הילד שלי ישן בכל לילה עטוף ומחובק. גם אם אני רחוקה ולא תמיד יכולה לחבק, לתת נשיקת לילה טוב או לכסות, אני משאירה איתו חלק ממני, חלק מבני המשפחה שקנו לו אותן באהבה, חלק מאותם סיפורים שמאחורי כל חולצה וחולצה. משאירה לו שק מלא של זכרונות טובים, מהם הוא יוכל לבחור עם מה להמשיך לחלומות הלילה, לשינה רגועה ושלווה.

חיבוק בתוך שמיכה
זכרונות מחבקים

להתכסות בזכרונות שעוטפים, מגנים, מחבקים אותך באהבה גדולה.

שמיכת טלאים. זכרונות שעוטפים
זכרונות פרושים על המיטה

מוזמנים לקרוא עוד על האהבה שלי לבדים בפוסט על "חגיגת שיבורי אביבית"

ועל עוד דברים שאני אוהבת לעשות וגם אתם יכולים ממש בקלות –

ממתקים לחורף – סבונים מלובדים

רוצים לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, הזמנות למסעות בעולם או אולי לקבל השראה?

הרשמו ואני מבטיחה להיות בקשר

מייל ראשון אמור להגיע אליכם אחרי שתכניסו כאן את הפרטים שלכם. אם אתם לא רואים, אנא בדקו שלא הגיע לדואר ספאם